| dianaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Hei, salut! De la ce varsta ginecologul poate sa tina secret daca mai esti virgina sau nu? Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mergi la un cabinet privat insostita de o persoana majora, n-ai nicio problema.
In schimb, daca esti minora si mergi cu unul dintre parinti, iar medicul va fi intrebat, va raspunde, deoarece are tot dreptul sa dezvaluie acest 'secret'.
O duminica frumoasa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca este caz penal nu exista confidentialitate, confidentilaitatea se aplica numai de la varsta de 14 ani. Cum ar fi sa vina dianaaaaaaa la mine si sa-mi zica, saru'mana, vrei sa mergi si cu mine la control, ca doar esti major laughing La control mergi doar cu unul dintre parinti sau cu ambii

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am mers cu iubitul meu, care e major.
happy
Si culmea, pentru control.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai peste 16 ani?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fi iubita kiss

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbim de confidențialitatea pacientului, dacă este o cauză penală va trebui să elibereze un document justificativ (de regulă unul medico-legal).
Pa, pa.

| Classy a răspuns:

Pai nu cred ca poate sa tina secret asta...Doar daca mergi neinsotita la ginecolog, fara niciun parinte, e confidential.

| ywar a răspuns:

Pai te cheama cu parintii la ginecolog pentru ca ai fost inconstienta si teribilista si ai vrut si tu sa vezi cum e sa nu mai ai ce au toate femeile la inceput la intrarea in vulcanul placerilor. Deci sa stie si ai tai cat esti de fraiera ca cedezi primului care vine cu...a beton la tine si o baga in tine sa isi descarce ce-si descarca el [naravul in principiu].
La varsta voastra nici nu ma gandeam la sex... ma gandeam cum sa fiu mai bun, cum sa imi trec examenele si lista poate continua. Printre altele am fost si olimpic dar asta nu scrie nicaieri. vai voua generatie de "viitori adulti" de carton.

| dianaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru ywar):

Nu am facut sex straight face M-am masturbat si din greseala m-am dezvirginat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

O judeci si nici macar nu stii nimic despre ea. De unde stii tu ca a facut seX?
Scuza-ma, dar nu se vede ca esti olimpic!

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Am fost draguta, am fost in scoala! dar voi nu mai stiti astea ca nu invatati nici pentru sfantul 5. Am o varsta la care imi permit sa mai am si intuitii. Ai ceva impotriva mea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Noi nu mai stim?
laughing
Ma abtin! Sincer, ma abtin.
Daca avand atitudinea asta consideri ca esti draguta...nu mai comentez! Generalizezi si nu e deloc bine. Si, de altfel, sa nu mai zic ca judeci o persoana cand nu stii nimic despre ea! Ti se pare normal? Mie deloc. Dar, se pare ca am o varsta la care nu-mi permit sa am intuitii, nu?
In fine! Ma scarbesc oamenii care judeca in halul asta. O zi faina.

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuza-ma ce experienta de viata nemaipomenita ai tu de te dai cocos pe gunoi?
Ai o familie, dai de lucru unor oameni, iei decizii importante de care depind vietile altora? Nu am judecat pe nimeni si nici nu o fac - am spus ca am doar o varsta si o experienta care imi permit sa mai am si intuitii. Uita-te in jurul tau si vei vedea!

| dianaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc ca mi-ai luat apararea, M0ni :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Aici nu e vorba de experienta. Uita-te la raspunsul pe care l-ai dat! Nu m-am legat de experienta ta. Am spus ca judeci oamenii, fara sa-i cunosti. Ai parut atat de convinsa ca si-a inceput viata sexuala, cand nu stiai nimic despre ea! Pur si simplu a pus o intrebare. Lasa-ma cu varsta si experienta. N-are nicio treaba cu ceea ce ai zis tu! Asa ca, nu ma dau cocos. Pur si simplu ma dezgusta oamenii care reactioneaza asa si nu ma pot abtine! Daca nu intelegi, e strict problema ta. Oricum vei continua sa procedezi la fel. Dar simteam nevoia sa iti atrag atentia. Punct.
Nu mai continui discutia, ca nu e chat aici.

| h3r a răspuns (pentru ywar):

Acum a zis că s-a dezvirginat în timp ce se masturba. Ei bine, te mai duci la ginecolog după asta?
Minte de îngheață apele.
Asta e...

| dianaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru h3r):

Nu mint! Voiam sa ma duc la ginecolog pentru ca am racit jos (mama nu stie si nici nu vreau sa-i spun) si de-aia am pus intrebarea straight face

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna,nu cred ca poti face un consult ginecologic daca nu esti majora. Daca esti majora nu.i nici o problema, va pastra secretul, dar daca esti minora te v-a chema cu parintii si sigur v-or afla. Dar poti sa gasesti o persoana majora cu care sa mergi, de exemplu o prietena mai mare sau prietenul tau. Sper ca ti-am fost de ajutor. Te pup:*

| georgegeorge90 a răspuns:

Ti-ai pierdut virginitatea si nu vrei sa alfe parintii?
Sau vrei sa iti pierzi virginitatea?

| dianaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru georgegeorge90):

Mi-am pierdut-o, din pacate sad

| costelpopa94 a răspuns:

Daca e preten cu taicatu, fii sigura ca in sec doi secretul tie divulgat

| dianaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru costelpopa94):

De ce as fi atat de proasta incat sa ma duc la ginecolog cu prietenul lui tata? straight face Nu mai sunt alte persoane pe lume cu care sa ma duc decat prietenul lui? Asta-i buna.straight face

| costelpopa94 a răspuns (pentru dianaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Ginecologul daca se cunoaste cu tatal taubig grin in fine nu cont!

| dianaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru costelpopa94):

Pai n-o sa aiba cum sa se cunoasca tata cu ginecologul, ca doar n-o sa ma duc la medicul de familie laughing

| dianaaaaaaaaaaaaaaaaa explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri :*