| Marca a întrebat:

Hei, salut vreau sa ma ingras rapid si ma intrebam daca o sa maninc in fiecare zi cate un snikers mic timp de o saptamana o sa ma ingras? Rs pliz!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Un snicker mic timp de o saptamana?laughing Vrei sa te ingrasi sau sa slabesti?

| Marca explică (pentru AFR81):

Cate un snikers in fiecare zi si inca plus mesele principale

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu, sigur nu o sa te ingrasi.

Mai bine mananci chipsuri ( dar nu iti recomand ) daca vrei sa te ingrasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te ingrasi? mananca cat mai mult fast food: de la panini, kfc, mcdonalds, sau pizza sau orice fel de junk food, pentru ca te ingrasa ff repede. Si nu mesteca ff bine, pur si simplu infuleca mancarea! mananca de parca nu ai mai mancat niciodata. si mananca inainte sa te culci. Si nu bea nimic inainte de masa, si bea suc acidulat si chestii cu mult zahar si multa sare cum ar fi snikers, pufuleti, chipsuri, skittles, etc etc etc cat mai multe bomboane si cat mai multe chestii care contin sare tongue nu exagera ff tare totusi, in 1-2 luni bagi 15 kile poate chiar mai mult daca mananci numa din astea laughing

| 03Didy03C a răspuns:

LOL nu te ingrasa! Si eu sunt slaba, am 27 de kg, da socant! Dar nu am nimic! Mai tarziu o sa vrei sa slabesti! Si nu, nu te vei ingrasa cu snikers! Ba chiar o sa te imbolnavesti daca mananci in fiecare zi! Lasa ca te dezvolti tu happy

| Mihnea13345 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi mananca bombe calorice ( KFC, Mc, alte fast food-uri ) si inclusiv si dulciuri.
Nu inteleg de ce ai face asta! Dar oricum sper ca te-am ajutat!

| Cirlan_George-Cosmin_1990 a răspuns:

Depinde.Ca sa te îngrași așa de repede trebuie sa mărești caloriile din mâncare cum e de obocei

| Shireen a răspuns:

Incearca shaorma si kebab laughing dau rezultate

| MaddsTFK a răspuns:

Pe lângă faptul că trebuie să mănânci mai mult, desigur, atât cât poţi, nu să exagerezi - mai ales cu dulciurile, ia vitamine.

| mariaangh a răspuns:

Nu te vei ingrasa mancand un snikers timp de o saptamana. Vei lua doar cateva grame. Ca sa te ingrasi mananca mai mult, lasa-te de exercitii fizice, mananca paste si paine. Asta nu inseamna ca vei renunta la fructe sau legume, deoarece ele au vitamine de care ai nevoie. Nu manca dulciuri in exces te poti imbolnavii. Uita-te la diete in fiecare dueta de slabit spune ce nu ai voie sa mananci, tu mananca alimentele interzise acelei diete. Sper ca te-am ajutat. Funda?