| CZuZu007 a întrebat:

Hei! Stie cineva vreo dieta sau ceva din care pot sa slabesc in jur de 7-8 kg in cel mult 2 luni?
Am 15 ani, 63 kg si 1, 63 inaltime... as vrea sa scap de burtica side solduri. am incercat tot felul de ceaiuri si nu prea se vad vrezultate.Mai fac si sport dar din cauza unor probleme de sanatate nu am voie sa alerg sau sa fac foarte mult efort.. Daca poate cineva sa ma ajute.
Funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Uita-te la raspunsurile oamenilor care au trecut prin asa ceva si o sa iti dai seama si de problema ta.
Http://diete.kudika.ro/cele-mai-bune-diete-de-slabire-rapida/pagina-1.html

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Cu slabitul nu o sa scapi de burta sau solduri. Incearca doar sa mananci sanatos, fara excese. Eu slabesc cand vreau doar dupa ce mananc si cum mananc. Si sportul e bun pentru sanatate dar rezultatele se vad in timp, dupa mult efort. Succes!

| Constanteanca a răspuns (pentru UrsuletuChocolatiu):

Cum adica n-o sa scape? Ai vazut tu vreo tipa slaba cu burtica? Eu nu. Arata-mi-o si mie.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru Constanteanca):

Slabitul nu iti face un abdomen plat si corp de vespie. Normal ca alea de sunt prea slabe nu mai au nimic, bietele de ele.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu iti recomand Dieta Rina(disociata) - la mine chiar a functionat

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu iti recomand sa faci Kangoo Jumps si sa respecti cateva principii alimentare ff simple!

| MirceaRadu21 a răspuns:

Si un mic ajutor din partea mea, sper sa iti fie de folos:http://d-news.ro/category/sanatate/

| Rozamfira a răspuns:

Http://diete.kudika.ro/cele-mai-bune-diete-de-slabire-rapida/pagina-1.html
sunt diete de tot tipul, deja iti aleg care iti convine tie

| Constanteanca a răspuns:

Dietele nu-s bune, cateva sunt alea care functioneaza pe bune si nu apare acel efect eu-eu cand te ingrasi mai mult decat erai in momentul cand ai terminat cu regimul.
Pauza de la mancare, asta e solutia. E drastica, recunosc, nu toata lumea poate asta insa scopul e sa-ti micsorezi stomacul, altfel n-ai facut nimic.
Eu sunt deja la a 4-a zi de "post negru" si sincer imi e bine. Nu ameteli nu nimic. Sport nu fac deloc deci. Si sincer deja se vede ceva. Nu ti-o recomand in totalitate pentru ca suntem diferiti, mie poate sa-mi fie bine iar tu poate lesini pe strada.

Cum ziceam, scopul e sa-ti micsorezi stomacul deci la fiecare masa cat mai putina mancare.
Succes!

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru Constanteanca):

Infometarea nu e o solutie. Se poate slabi si consumand si mancarea ei preferata. Trebuie sa isi faca un program de a manca in cantitati moderate si des. Si ca sa scape de grasimile depuse pe alocuri trebuie sa manance sanatos.

| Constanteanca a răspuns (pentru UrsuletuChocolatiu):

Infometarea nu e asa rea pe cat pare, sa stii. Bineinteles ca poate slabi si mancand sanatos, facand sport si alte lucruri ce intra in sfera chestiilor considerate sanatoase, insa cele 8kg pe care vrea sa le dea jos pana la vara nu se vor da asa repede. Daca ar fi avut 100 de kg le-ar fi dat, asa, cum nu poate nu considerata grasa, nu va reusi. O persoana mai grasa slabeste mai repede.
Eu doar i-am spus cum am reusit mereu sa mai slabesc si ceea ce tin acum, n-am zis ca-i si cea mai buna solutie. Insa cum sunt destul de sedentara pentru mine sportul nu prea se pune deci a trebuit sa gasesc altceva.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru Constanteanca):

Vrea sa slabeasca, nu sa se imbolnaveasca. Si slabind asa nu e o rezolvare, se va ingrasa la loc.

| Constanteanca a răspuns (pentru UrsuletuChocolatiu):

N-ajungem la un consens happy as putea sa-ti dau n argumente dar nu-mi permite nici timpul si nici nu vreau sa fac chat aici. La mine a functionat. Dar poate sunt un caz fericit.

| mimitzamimi a răspuns:

Poti incerca dieta Dukan, e cam dura dar 7-8 kg slabesti siguur. Mama mea a tinut aceasta dieta si a slabit 9 kg, dar am un sfat pentru tine, daca ti aceasta dieta, dupa ce o termini, nu manca mezeluri, sau fast-food din prima, poti face alergii, cum ar fi sa iti iasa pe corp pete rosii care te mananca. incearca dupa aceea sa mananci sanatos, pentru a te mentine :*