| Anablondyi a întrebat:

Am putin solduri si burtica laughing si nu-mi place deloc as putea sa tin dieta.foarte simpl; u dar cred ca nu scap de solduri si burta decat daca fac sport si nu prea mai am timpcrying( daca tin dieta scap de ele cumva?crying FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista nu ai timp pentru sport. Nu zice nimeni sa te duci zilnic la sala. Urca pe scari, nu mai lua liftul. daca faci 10 minute miscare dimineata si 10 minute seara o sa vezi ceva rezultate. Baga abdomene de fiecare data cand ai ocazia. Si inca ceva. daca pornesti cu ideea ca nu crezi ca vei scapa de burtica nici n-o sa scapi. Gandeste-te ca vei slabi pentru ca ai inceput sa faci miscare si vei slabi. N-ai idee ce poate face creierasul nostru. Eu am slabit 15 kg in doua luni in acest mod, fara prea mare bataie de cap cu dieta si fara a face sport regulat, ci cand apucam. Ca sa-ti faci o idee, cred ca am alergat de doua ori in parc, de vreo 3 ori am jucat baschet si am ajuns o data la o ora de spinning. In rest am urcat scarile pana la etajul 6 in fiecare zi si asta a fost. Bafta

2 răspunsuri:
| r0xaa a răspuns:

Daca ti dieta slabesti toate nu numai la burta... i ati niste produse pentru arderea gasimilor de astea si de dai in zonele respective dar pentru burtica lucreaza adica fa abdomene ceva altceva nu stiu ce ti as putea recomanda.bine mai sunt si impachetarile acelea dar nu stiu daca iti permiti pentru ca sunt cam scumpe si trebuiesc mai multe sendinte pana se vor vedea efectelehappy

| duby a răspuns:

# daca faci dieta si sport in acelasi timp.
altfel degeaba tii dieta daca nu faci deloc sport
probabil ca nu ai timp dar incearca macar 5 minute pe zi
http://healthy.kudika.ro/......perbe.html
aici gasesti cateva exercitii pentru solduri.
si ai grija ce fel de dieta tii : preferabil ar fi sa cauti pe net una cat mai usoara.
sper ca te-am ajutat`:* sper sa reusesti :x