| brokxy a întrebat:

Hei. Sunt fata Am inaltime 1, 65 si greutate nu trece de 65kg. Am si 60 cateodata, dar nu e stabila greutatea mea tot creste si scade de la 60 la 65(dar nu mai sus de 65 sau mai jos de 60. De ce? De ce nu scade de la 60 in jos? Eu vreau 50 KG la 1, 65 inaltime ar fi ok 50 kg? Si cum sa ajung pana acolo. Am tinut diete am facut sport nu scade sub 60!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Din cate ai descris tu aici, asta inseamna ca asa ai tu constitutia fizica formata, sau poate nu ai facut cum trebuiau exercitiile, alergatul etc (am spus poate, nu te acuz de nimic).

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Și eu vreau să slăbesc. Am 1, 55 sau cam pe acolo și vreo 50 kg și nu pot să slăbesc.
Am început să mănânc mai puțin de la o vreme. Mulți mi-au spus că am slăbit, dar eu, personal nu cred.
tongue
Poate merge și la tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anumite corpuri sunt facute cum sunt facute, probabil ca al tau e facut sa aiba media greutatii ~62-63

De sigur, cu o perseverenta idiotica, ai putea slabi exagerat, dar nu as recomanda asa ceva.

Daca corpul tau vrea minim 60, asculta de corp, ca este important.

| Rihhana1 a răspuns:

Asa am avut si eu, nu puteam sa scad sub 60 de kg, oscilam intre 60-65kg. Acum am ajuns la 74 de kg abia am reusit sa ajung la 70 de kg.
Tot la inaltimea 1, 65. Metabolismul este devina.
Bea apa si fa sport!
Macar te menti in forma, incearca sa mai reduci painea pentru a mai slabi.
Chiar daca nu reusesti, trebuie sa te impaci cu ideea ca asa esti tu.

| Papusel24 a răspuns:

Asta este greutatea corpului tău, dacă revine la ea mereu asta e constituția ta.