| Marceltst a întrebat:

In ultimele 3 luni am slabit 15kg. Aveam greutatea de 83kg si 174cm. Acum am 68kg dar inca mai am putina burta. Am facut si un calcul de greutate pe inaltime, si zice ca trebuie sa am greuttea ideala de 65.5kg. Intrebarea mea este:
Daca mai slabesc in greutate pana pe la 65kg o sa dispara grasimea?
PS: Eu vreau sa slabesc pana la vara...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Grasimea se poate elimina prin exercitii cardiovasculare si alimentatie. Tot ce are zahar, alcool, prajeli se depune in zona taliei. Deci stii unde ai de muncit. Te mai pot ajuta ceaiurile diuretice sau care elimina toxine, de exemplu ceai verde, de ghimbir, soc, afine.
Evita combinatiile care baloneaza(carbohidrati si proteine la aceeasi masa, fructe dupa masa), bea multa apa!
Sigur nu e piele ramasa in urma slabirii? Pentru orice eventualitate poti sa-ti faci si masaj, 30 minute pe zi, in timp ce vezi un film, pentru fermitatea si tonifierea pielii.

| Marceltst explică (pentru nugasescusernameliber):

Nu este doar piele.

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru Marceltst):

Atunci continua cu dieta care ti-a fost buna pana acum si cum iti ziceam orice sport cardio care-ti place tie. Felicitari pentru ambitie si reusita!

| RAY a răspuns (pentru Marceltst):

Cum ai reusit sa slabesti?

| Marceltst explică (pentru RAY):

Am inceput sa nu mai mananc dimineata de loc (nici inainte nu mancam, decat in weekend). Seara mananc pe la maxim 18:00 dar putin, preferabil fructe. La pranz mananc normal carne salara cartofi (mancare normala). Dar fara paine, deloc. Ai voie sa mananci ceva dulce odata pe saptamana. Trebuie sa faci sport in fiecare zi (Poti face acasa, te poti uita pe Youtube la exercitii pentru slabit. Eu am facut singur un antrebament pentru mine de 20-30min sau poti sa mergi la sala, sa alergi, etc...) Cam asta e, daca vreau pot manca si dimineata si seara normal dar fara paine si nu mai slabesc, stagnez la 68...

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat