| andreea567890123 a întrebat:

Hei TPU, acneea dispare de la sine?
Am 15 ani jumătate si am acnnea, nu multa, dar am.
Parul meu se îngrașă odată la 2 zile, dar doar in partea din fata, în partea din spate arata bine.
Credeti ca e din cauza tenului gras?
Acneea dispare in timp pe la 20 de ani cam asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate da, poate nu. cu acneea nu se știe niciodată. du-te la medic și nu sta să treacă de la sine să n-ai surprize

| Dana1999 a răspuns:

Trebuie să te consulte un dermatolog. Dispare doar cu tratament.