| Dinu_Ioana_2000 a întrebat:

am 1.53-54 si 60 de kg. Da, ma consider grasa. Chiar sunt. De fapt nu stiu. dar nu reusesc sa slabesc, credeti ca ar trebui sa merg la doctor? Orice as face nu slabesc, ma ingras si mai mult. Mananc normal. Am incercat diete, exercitii cardio, alergat si de astea. dar nimic. Cand eram mai mica ma imbolnavisem si dupa o luna de stat in spital cu branule doctorul mi-a dat niste vitamine si de atunci am inceput sa ma ingras si sa ma dezvolt prea repede. Credeti ca ar putea de vina acele pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Du-te la un doctor nutritionist.

| AtateaConditii a răspuns:

Probabil sa ai probleme cu glanda tiroida. Incearca sa bei apa mai des si sa eviti sa mananci seara ( cat de putin poti) si mananca consistent dimineata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, stai linistita, si eu am avut perfuzii acum o saptamana aproximativ si m-am "umflat" adica am mai pus ceva kg in plus din cauza vitaminelor si a apei. Peste maxim o saptamana vei slabi 2-3 kg si o sa fie bine, si in legatura cu slabitul, trebuie sa ai rabdare, nu face nici prea mult sport nici prea putin. O sa slabesti, stiu asta si eu am patit asta si am slabit 12 kg in camera 2 luni

| alinadianaaa a răspuns:

Ce varsta ai? Nu poti sa incepi sa tii o dieta dupa capul tau, ca poate sa aiba consecinte grave asupra starii de sanatate.Important este sa conculti un nutritionist si apoi sa vezi ce este de facut.

| JoleneSth20 a răspuns:

Ca să slăbești trebuie să fii mereu în DEFICIT CALORIC.

| Costelu a răspuns:

Vina e de la saorma femeie. Du-te si mananca o salata sau alearga dupa un tir cu ciocolata. Fundita?