| Patty_8050 a întrebat:

Cat credeti ca ar trebui sa slabesc daca am 1, 75 si 72kg? big grin Am mai tinut diete si au fost eficiente, am fost si mai grasa de atat whistling, dar parca e mult mai greu acum. Ce imi recomandati, si in materie de dieta si exercitii fizice? happy

8 răspunsuri:
| Ankuuuu a răspuns:

Daca tu te simti bine in pielea ta si asa, nu "trebuie" sa mai slabesti. E normal sa slabesti mai greu acum din moment ce ai tinut diete si in trecut. Eu nu pot sa iti recomand o dieta anume, cel mai bine ar fi sa mananci la ore regulate si, foarte important, sa faci miscare, de exemplu aerobic sau kangoo jumps. Bafta!

| Elvina a răspuns:

Du-te la nutritionist si fa aerobic. Bafta!

| Kasia a răspuns:

Cam 10 kg.du-te la sala si la nutritionist.ei vor pute sa iti aleaga o serie de exercitii si o dieta potrivite varstei tale, grupei sanguine, inaltimei, kg si tot asa.ei sunt profesionistii nu noi.:*

| Niiiicu a răspuns:

Buna,eu nu cred ca esti grasa ci ca arati bine insa greutatea la fete se face astfel:din inaltime se scade 10 si afli greutatea tu ar trebui sa ai in jur de 65 kilewinkinghappy

| eurynomus a răspuns:

Nu te am vazut dar pot sa mi dau cu parerea si pot sa ti zic din descrierile tale k esti bine si nu ai nevoie sa salabesti mai ales ca esti inaltutza happy

| DianaDyaDia a răspuns:

Si eu am 1.75 si am mai multe kg decat tine(spre rusinea mea), dar nu sunt grasa. Se spune ca noi ar trebui sa avem vreo 65kg, dar dupa cum ma vad eu pe mine cred ca la 70 de kg as fi slaba. Depinde insa si de corpul tau. Si eu am slabit apoi m-am ingrasat iar, dar nu foarte mult. In perioada asta iti este mai greu. Si eu vreau sa mai slabesc. Tu ce dieta ai tinut?

| Patty_8050 explică (pentru DianaDyaDia):

Nu o dieta concreta, dimineata mancam o felie de paine neagra cu sunca de curcan sau pui, la pranz de obicei mancam pui la gratar/peste la gratar sau salata, iar seara salata/fructe/iaurt cu biscuiti. Si mereu la ore fixe big grin Iar daca mi se facea foame in timpul zilei, mancam fie niste biscuiti fie niste fructe ^^ Nu te infometa, nu are rost. Mai spre sfarsit mai mancam si cate o bucatica de ciocolata daca simteam nevoia, dar putin. Iar seara faceam abdomene de 8 minute (le gasesti pe net, super eficiente "8 minute abs" big grin). Intr-o saptamana si ceva am slabit 5 kg, dar nu am stiut eu sa ma mentin si m-am ingrasat la loc, dar asta a fost la mult timp dupa, cand nu mai faceam nici exercitii si nu mai tineam nici dieta. Multa bafta big grin

| DianaDyaDia a răspuns (pentru Patty_8050):

Mersi de sfaturi. Ma voi apuca in curand de dieta. Am ajuns la concluzia ca numai cu o dieta echilibrata si cu sport poti slabi. Degeaba cauti ceva mai usor, nu o sa mearga. De obicei dupa ce incetezi sa te mai infometezi te ingrasi la loc. In plus, nu cred ca te poti infometa toata viata. Si eu iti urez succesbig grin Sper sa ajungem la ''formele dorite'' laughing.