| Iusty15 a întrebat:

Hei TPU,am auzit ca daca esti elev/eleva consultatiile si tot ce tine de interventii dentare sunt gratuite, e adevarat?(funda celui mai complex raspuns)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, TEORETIC este adevărat!

Din PĂCATE, practic, NU vei găsi nici un cabinet stomatologic care să-ţi efectueze lucrări/intervenţii dentare gratuite deoarece NU sunt fonduri pentru cabinetele stomatologice sad
Din moment ce Statul/M.S. nu le decontează aceste servicii, ei NU le practică gratuit...

Toate cele bune.

| Iusty15 explică (pentru bursuc001):

Inseamna ca raman cu dantura asemeni svaiterului...mersi mult

| bursuc001 a răspuns (pentru Iusty15):

Cu plăcere happy

Sau asta, sau plăteşti sad
Ce să-i faci, asta-i Românica noastră...

O seară frumoasă.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca respectivul cabinet medical are contract cu CAS si deconteaza 100% din servicii da e gratis

| deeapp a răspuns:

Cred ca tu spui de cabinetele scolare. de exemplu la noi in judet este un liceu unde este cabinet stomatologic unde "consultatiile si tot ce tine de interventii dentare sunt gratuite"

| ancabanca a răspuns:

Nu! De unde Doamne iarta-ma ai auzit asta?

| RebecaRaluca21 a răspuns:

Da..este adevarat. Consultatiile pentru copii de la 9 ani pana la 12 sau din clasa a-2 pana in a-5. Eu am avut probleme cu dantura si mi-a dat un aparat dentar acolo dar nu am platit absolut nimic si nu pentru ca eram un mic copil asa sunt consultatiile. Funda?