| maria344556 a întrebat:

Hei TPU, am febra si sunt operata de 7 luni de apendicita...Ce trebuie sa fac?

Este ceva grav? App operatia ma doare chiar rauu lasandu-se durerea pe piciorul drept

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Avand in vedere faptul ca faci febra este clar ca exista undeva in organism o infectie. Nu iti va putea spune nimeni de aici fara niste investigatii de specialitate ce ai cu exactitate. Iti recomand sa iei legatura cu medicul care te-a operat deoarece nu este normal sa te doara asa tare operatia. Trebuie sa mergi la medic neaparat in cel mai scurt timp posibil!

| Morsa123 a răspuns:

Du-te imediat la spital/medicul de familie. Dupa ce ai terminat operatia nu ar trebui sa mai faci febra si sa ai dureri.

| maria344556 explică (pentru Morsa123):

Operatia ma doare doar cateodata chiar tare, ma doare in dreapta putin mai sus de operatie, am facut si o infectie la vezica dupa 2 saptamani de la operatie

| Morsa123 a răspuns (pentru maria344556):

Cel mai sigur ti-am spus este sa te duci la spital sau la medicul de familie, mai bine esti sigura decat sa apara mai tarziu alte probleme

| anonim_4396 a răspuns (pentru maria344556):

Ai avut infectia aia, acum febra..eu nu stiu ce sa zic, nu prea pare bine.Esti racita cumva? Daca nu, nu conteaza ca e 10 noaptea.da-i o fuga pe la doctor.