| OVI_6159 a întrebat:

am o problema (Eu zic ca e lagata de apendicita)
Am avut toata ziua diaree pana m-a luat furazolidon si mi-a trecut, dar am ramas cu o durere de abdomen(ma doare f slab si din cand in cand :1 sec doare, cand fac o miscare gresita, iar 10 sec nu). durerea mi s-a tras pana sub coaste in ambele parti
Nu am mancat samburi, coji, am consumat doar bauturi acidulate.
O fi de la apendicita sau de la diaree?
Am 14 ani si mi-e frica sa ma duc la un doctor.
Daca stau pe spate si ridic piciorul drept sus (am auzit ca asa se depisteaza daca e sau nu apendicita) nu ma doare, nu am nimic.
O fi de la bila?
Abdomenul nu imi este umflat.
O fi de la stres? ca am citit cateva posturi de pe alte siteuri despre apendicita si m-a luat cu frica
Mai ametesc din cand in cand dar f slab.
Febra nu am
O fi de la caldurile din ziua de azi? 40 de grade C straight face
niste recomandari pls
unii spun ca trebuie compresa cu apa rece altii cu apa fierbine si nu vreau sa imi fac rau asa ca nu stiu de care sa pun.
P. S. daca e pana acolo costa ceva operatia de apendicita? daca costa un pret pls
mersi mult

Răspuns Câştigător
| Zambiliciu a răspuns:

Daca nu te doare in dreapta jos la apendice inseamna ca nu ai apendicita, insa sunt sanse mari sa fie din cauza caldurii, ori poate din cauza unui aliment stricat.Intotdeauna sa citesti termenul de valabilitate.