| Yukoron a întrebat:

Hei TPU am fost la medic pentru ca am amigdala stanga umflata mi-a dat un atiimflamator da nu m-a ajutat cu nimic.Am amigdala umflata de 2 saptamani da nu ma doare nimic decat ma deranjeaza la inghitit, apropo fumez de aproape un an va rog sa imi ziceti daca e ceva grav sau daca ati patit si voi asa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| lexusen3 a răspuns:

Ai o amigdalita cu puroi cel mai probabil, astea daca nu sunt tratate corect poate sa stea umflate si 2 luni, acum daca mai si fumezi le-ai mai si afectat, intrebarea e, ai simptome de genu: scuipi sange, dureri foarte mari in gat, durere la deschiderea gurii, febra mare? Tu de obicei cand fumezi, tragi fumul in gat sau in tine? Pentru ca asta ar putea fi o problema grava. avand in vedere cu simptomele de mai sus.

| Yukoron explică (pentru lexusen3):

Aparent nu era amigdala am o umflatura langa ea si nu ma doare doar ma enerveaza la inghitit si nu scuip sange.Am o programare la doctor si o sa merg.Ma gandeam daca nu este cumva un chist sau ceva sau probabil de la gastrita ca uneori ma mai arde pe gat