| IamCorina041996 a întrebat:

Am nevoie de o parere.
M-a luat din somn o senzatie de gadilat in gat si senzatie de tuse dar simteam ca partea cailor aeriene. Mi se infundase si nasul si nu puteam sa inghit pentru ca simteam ca am ceva in gat pe partea pe unde respir.
Am tusit in continu..acum normal ca ma ustura gatul si am un nod in gat si senzatie ca inca am ceva acolo. Am facut si un atac de panica pentru ca m-am speriat ca nu pot sa respir.
Se poate sa fie altceva sau doar m-am inecat si s-a dus prin tuse acea senzatie?!
Funda. Multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Ai racit, ai nasul infundat (tu spui) iar o parte din secretia nazala s-a scurs pe gat. Mergi la medic pentru tratamentul racelii si a complicatiilor ei.