| Mariaiulia123 a întrebat:

Acum 2 zile m-am înecat cu coaja de la un strugure, am tușit foarte mult pentru ca încă o simteam acolo, mi-am iritat gâtul. Apoi am început sa tușesc intr-una sa mă gâdile gâtul, sa am tuse productiva. M-am trezit cu frisoane. Are vreo treaba sau? Am fost și pe afara și a fost frig, ma gândesc ca ma ia și răceala. Exista vreo posibilitate sa se fi dus pe partea cealaltă și d-aia sa tușesc intr-una, pot păți ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Strugurele a iritat gâtul și să fi cauzat o tuse productivă. Acest lucru poate fi însoțit de dureri sau iritații în gât.

Frisoanele vin de la frig.

| Mariaiulia123 explică (pentru helpforyou):

Sunt răgușită și tușesc de atunci, oare sa fi răcit in seara aia? Eu cred ca e de la strugure

| helpforyou a răspuns (pentru Mariaiulia123):

Pai daca nu a trecut in cinci zile, nu cred ca are cum sa fie de la strugure. Ai zis ca a fost coaja de la strugure, deci nu putea sa produca o asemenea iritatie.

| Mariaiulia123 explică (pentru helpforyou):

Pai mă gândesc ca s-a întâmplat ceva s-a dus pe vreo parte mi-a blocat ceva, nu de tot dar mi-a blocat ceva, nu știu

| helpforyou a răspuns (pentru Mariaiulia123):

Au trecut destule zile de la incident. Ar trebui sa te vada un medic. Daca este o rana, nu este bine sa o lasi atat de mult timp netratata.

| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Este posibil ca înecarea cu coaja de strugure să fi iritat gâtul dumneavoastră, cauzând tusea. De asemenea, expunerea la frig poate contribui la apariția răceli și a tusei. Este recomandat să consultați un medic dacă simptomele persistă sau se înrăutățesc, sau dacă aveți alte semne de răceală sau gripă, cum ar fi febră, congestie nazală sau dureri de cap.

| Mariaiulia123 explică:

Dar de ce după ce m-am înecat cu acel strugure tot tușesc? Și am avut frisoane? Ce naiba, imediat după mă lua răceala