| cristina6666 a întrebat:

am o intrebare..sunt speriata! mi-a venit ciclu luna asta normal dar cand ma curat sunt si niste bucati mari de sange si sangele e foarte rosu da rosu! ..sunt speriata pentru ca am si niste probleme cu ficatu e de abia a doua luna de menstruatie.e normal asa ceva? credeti ca sunt bucati de ficat eliminat?! nu stiu ce sa fac mai ales ca trebuie sa imi fac iar analizele vineri... Va rog promit ca dau funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KiduuAlle a răspuns:

Sunt cheaguri. Nu-ti face griji, nu este ficat happy

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Având în vedere că eşti în PRIMUL an de ciclu menstrual, sunt posibile tot felul de dereglări/"ciudăţenii"...
Acelea sunt cheaguri de sânge şi sunt relativ normale!

Deci, în acest caz, NU ai de ce să te îngrijoreziwinking

Toate cele bune.

| Yulya1515 a răspuns:

E complet normal!

| ComiiBăă a răspuns:

E hemoragie..adică' curge mai mult și mai intens..nu'i de speriat.kiss!