| anonim_4396 a întrebat:

De 4 luni am ciclu si de atunci am o mare frica ca pot ramane insarcinata. Nu am avut contact sexual niciodata,dar luna trecuta nu mi-a venit nici luna acesta pana acum. Am fost in excursie si am avut dureri de burta etc. Seara am stat la baieti in camera pentru ca afara erau niste golani si eram doar doua fete. Eu am intrat in baie pentru a vedea daca mi-a venit ciclu. Cand am intrat nu am observat ca,clanta era uda. Eu am pus mana pe lengeria intima pentru ca aveam o mica udatura si credeam ca e sange,dar nu se observa pentru ca aveam boxeri negri si am pus mana sa vad daca e sange. Dupa ce iesit din baie am observat ca,clanta era uda ceea ce nu am observat cand am intrat. Daca cineva a fost la baie si nu s-a spalat pe maini. Pot ramane gravida? Sau era apa. Apropo cred ca am racit jos daca nu mi-a venit ciclu nici pana acum pentru ca ies cam des afara sa urinez si ma doare mereu burta jos. Deci pot ramane insarcinata daca am pus mana pe clanta dupa pe lengerie ca sa vad daca mi-a venit ciclu? Sunt racita? Imi e cam frica sa ma duc la doctor. Stiu ca am mai pus intrebarea,dar nu am pus-o corect ci in grama. Imi cer scuze ca va cicalesc cu problema mea,dar sunt speriata si inca nu m-am obisnuit cu ideea de a avea ciclu. Va multumesc anticipat si va rog sa imi raspundeti cu seriozitate. Dau funda. Promit ca e ultima data cand pun acesta intrebare. Scuze pentru greselile gramaticale, dar am scris de pe telefon si am tastatura destul de mica.

5 răspunsuri:
| DyaLove a răspuns:

Ai pus mana pe lenjeria ta nu pe ***** ta laughing oricum e o prostie... poti ramane insarcita doar in cazul in care ai avut un contact sexual neprotejat :c banuiesc ca nici nu se pune problema la tine de asa ceva deci stai calma...

| DyaLove a răspuns (pentru DyaLove):

Insarcinata*

| SoBerzerk a răspuns:

Îmi pare rău că te deranjez, dar, ca să ţi-o spun direct: fată, e ceva tare în neregulă cu tine! Ţi-o spun în calitate de utilizator TPU.ro destul de activ. Personal, citesc aproape toate întrebările de la sectiunea ''Adolescenţi'' şi astfel am observat că pui tot felul de întrebări dacă ai rămas însărcinată sau nu când ai atins clanţa, sau că ţi-a venit ciclul de 4 luni... Pe şleau: NOUĂ NU NE PASĂ. Chiar nu ne interesează că ai tu menstruaţie şi nu ne mai freca la cap cu ''Help me! Pot rămâne însărcinată dacă am atins clanţa udă?''. Serios. Încetează. (Ia-o ca pe un sfat.) Seară frumoasă să ai!

| SpeșălGirl a răspuns (pentru SoBerzerk):

Ai cont aici ca sa ajuti lume. Daca nu iti pasa, ce mai cauti aici?

| SoBerzerk a răspuns (pentru SpeșălGirl):

Acesta este un site unde oamenii pun întrebări despre o problemă, despre o curiozitate, o nelămurire. Nu este vina mea că maică-sa nu o educă în această privinţă sau că nu se interesează singură ce înseamnă a rămâne însărcinată şi mai ales CUM (despre care fata asta nu ştie nimic). Ca un utilizator oarecare de pe TPU, m-am săturat să văd întrebări de acest gen. Interesaţi-vă, informaţi-vă, şi doar atunci când nu găsiţi niciun răspuns intraţi pe TPU!