| larysuk_2476 a întrebat:

Hei tpu..am o mare problema de fapt nici nu-s sigura ca am ales bine categoria. oricum deci ai mei mau lasat pur si simplu la tara si faza e ca bunicamea miroase foarte rau nu stiu cum sa explic am cautat pe net si am gasit ca ar putea sa aiba deaface si cu vreo infectie in zona intima..chestia e ca nici nu stiu cum sa-i spun eu sunt obisnuita sa fac dus de 2-3 minim pe zi in timp ce ea nici nu cred ca face o data pe saptamana si nu e din cauza ca nu ar avea conditii, din contra..nu sunt sigura ca mai pot sta sau dormi macar in aceeasi camera urmatoarele sase zile..nu este o gluma! nu o inteleg are toate conditiile: dus, sapun, gel de dus pentru zona intimg,sampon,masina d spalat,detergent, balsam, apa, chiar tot ce iar trebui la varsta ei..va rog spuneti-mi cum sa-i zic ca miroase, am tot batut apropouri atat despre igiena dentara cat si despre cea corporala si nimic! P.S. am doar 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| miky95 a răspuns:

Eu cred ca totusi ar trebui sa-ti faci curaj si sa-i spui (intr-un mod cat mai politicos) ca are o problema cu igiena si ca ar trebui sa se spele mai des.

| XatomisX a răspuns:

Da trebuie sa ii spui neaparat happy eu ia-si spune exact acum happy

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Spune-i cand o prinzi ca e binedispusa. Adica in fine bunicile sunt mereu binedispuse. Poti sa incepi conversatia cu ceva de genu: Buni hai putin ca vreau sa vorbesc ceva cu tine. Si pe urma o sa te intrebe despre ce vrei sa vorbiti. Ai putea sa ii spui: buni, acum ca sunt caldurile astea, corpul are nevoie de baie, pentru ca transpiri si se simte, si te-as ruga, desi cred ca nu esti obisnuita, sa faci dus mai des. Poti sa ii spui in felul asta.

| andreirapid a răspuns:

Pai de ce nu ii spui pur si simplu ca miroase laughing)?
Acum serios eu as incerca sa o pacalesc, incerca si tu : O mamaie sti ce bine te simti dupa ce iti dai cu gelul asta, am auzit ca face minuni, etc. Cred ca stii tu tongue!
P.s: de unde esti si unde ai tara happy!

| andreirapid a răspuns:

Uite frate cata lume la ora 2 laughing, eu am o intrebarea de 3 zile, plus ca azi am multiplicat-o si la ora 1, 5, 7 si niciun raspuns rolling on the floor!

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru andreirapid):

Poi daca nu stiai asta e ora de varf laughing

| andreirapid a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Data viitoare asa fac laughing!

| writer a răspuns:

Bătrînii au deja vîrsta lor și lor le vine greu, foarte greu să aibă grijă de ei, și de aceea au așa miros neplăcut, fsr dacă vrei să-i spui asta bunică-i, spune-i cînd o să fiți între patru ochi, și să-i explici în așa fel ca să înțeleagă, explicăi în așa mod ca să-i fie clar ce vrei să spus, dar nu urît căci o să se supere dar asta nu trebuie căci nu am multe bunici doar cîteva și trebuie stimate. sper să înțelegi ceea ce vreau să spun. baftăwinking

| omlet a răspuns:

Risti sa o superi degeaba. stai departe de ea cat timp stai acolo si data viitoare nu te mai lasa carata acolo ca nu-i de tine. daca vor ai tai sa te duca acolo cearta-te cu ei, spune-le cum e bunica ta si cat de rau ti-e tie acolo. chestia e ca ai is si zgarciti ca existau si alte solutii, nu sa te oblige sa te duci unde le e lor mai ieftin sa te tina doar ca sa umble dezbracati prin casa.