| Deea092 a întrebat:

Am o problema destul de serioasa deci va rog sa raspundeti decat daca într-adevăr stiti raspunsul corect. Deci am 13 ani si am ajuns la o greutate de 77 kg vara aceasta. Daca o sa slabesc in scurt timp vreo 21 de kg o sa mi se lase pielea? Imi este foarte frica de lucrul asta si daca e sa mi se lase ( ma refer sa mi se lase serios, nu doar fundul pentru ca oricum voi merge la sala dupa si o sa ma perfectionez cat pot.) deci... Funda pentru cel mai concret raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| foXalL a răspuns:

Normal.
Mai ales cand e vorba de o asemenea greutate...si in scurt timp. Daca vrei ceva sigur, cea mai buna modalitate ar fi s-o iei incetu cu incetu.
Si apropo. nu este recomandat ca mai intai sa slabesti iar dupa sa te duci la sala.Trebuie sa faci in asa fel incat sa le faci pe amandoua de odata..ca altfel o sa se vada mai tarziu.Credema!
Succeswinking