| Cristyy01 a întrebat:

Am 1.80m si 80Kg. 14ani, si as dori sa slabesc in jur de 7-8gk.
Precizez faptul ca vara viitoare vreau sa merg la sala. si pana atunci as vrea sa am si o alimentatie sanatoasa si un corp cat de cat slabut pentru a nu ma face foarte mare ( in sensul de matahala ).
Ce alimentatie ar trebui sa am pentru a tine de foame. tinand cont ca la scoala orele de curs incep la 12dupa-amiaza (plec la 11:40 de acasa) si termin la 18:00 seara, si la ce al trebui sa renunt (de exemplu la suc acidulat. dulciuri sau prajeli), dar tinand cont ca nu am o situatie financiara destul de buna.
Ce exercitii ar trebui sa fac si cum, tinand cont ca le fac acasa. Pot face tot felul de exercitii pentru ca am destula forta si rezistenta.
Astept raspunsurile voastre!
Celui mai corect, concret si complet raspuns ii voi da funda cu cea mai mare placere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Liviuangel1 a răspuns:

Poti sa incerci un praf de ceai verde care il gasesti in farmacie si este chiar ieftin, fierbi ceaiul il pui intr-o sticla si bei din ea pe parcursul zilei din ea in loc de apa sau sucuri acidulate, exerciti poti sa faci acasa flatari abdomene... orce dar sa fie miscare si poti sa mananci des si putin.

| Cristyy01 explică (pentru Liviuangel1):

Problema e ca nu prea am timp sa mananc des.
Ce ar trebui sa mananc? daca tot zici sa mananc des? de dimineata mananc(ex) la scoala mananc (ex) cand vin la 18:00 mananc.(ex) si pana maine dimineata nu mai mananc nimic in legatura cu exercitiile. flotarile nu cred ca ma ajuta, doar la masa musculara. abdomenele sunt de acord dar vreau ceva intens care sa lucreze corpul in zona abdomenului pieptului si daca se poate si a picioarelor in zona pulpelor(partea de sus a piciorului).