| ByBeeaBy a întrebat:

Am o problema ieri am fumat o tigara, m-am lasat pacalita de prieteni, pot sa patesc ceva rau?
PS: am doar 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu patesti nimic deocamdata, nu te mai lasa influentata de prieteni si nu mai fuma

| horia2012 a răspuns:

Serios? Ai fost curioasa, e de inteles.
Nu se intampla nimic de la una, dar azi una, maine 2...se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Foarte interesant, ţigări de la 12 ani!
Meriţi o bătaie zdravănă, nu alta!
Păţeşti că vei deveni independentă de ele şi încet îţi vei distruge sănătatea copilă!
Ăştia nu-s prieteni ce ai tu, să-ţi fie clar!
Te pup!

| AlexBpm a răspuns:

Nu patesti nimic dar toata lumea a inceput de la prima tigara. Dezavantajul este ca produce dependenta dar sa speram ca nu este si in cazul tau. Ai doar 12 ani sie mare pacat sa iti pierzi tineretea si sanatatea cu asa ceva mai ales ca esti si fata. O sa ai timp mai tarziu si de astfel de prostii

| crisuletss a răspuns:

Nu se intampla nimic.a fost doar curiozitate...dar data viitoare nu te mai lasa pacalita ...ca nu e bine mai ales la varsta ta.

| FlaviusDaniel a răspuns:

Nu poti sa patesti nimic. Singurul lucru este sa nu mai fumezi..nu ca ai muri. Esti la o varsta destul de frageda...nu incepe de pe acum cu lucruri de genu...si nici pe parcursul vietii ca te vei distruge. Acum daca a fost o greseala..nu o sa patesti nimic happy