| NebunieLaSecunda a întrebat:

dupa cat timp de lasat de fumat iti mai vine pofta de tigara? de exemplu eu am 32 de ore de cand n-am mai fumat.de ieri dimineata de la ora 11 si ma trage am un chef nebun de o tigara da na, peste cat timp no o sa mai am pofta de tigara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Totul depinde de tine, tu esti cel care trebuie sa-si dea seama de efectele negative ale unei tigari asupra organismului. Daca vrei sa ai o viata sanatoasa si sa nu cheltui banii pe un narav care iti poate distruge sanatatea, renunta la fumat. Daca reusesti acest lucru ar trebui sa fii mandru de tine pentru ca nu o tigara iti poate controla viata si sanatatea.

14 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Prima saptamana ii data naibii, a doua la fel, iar in a treia, esti vindecat/a! Nu-i general valabila "treaba" dar, este undeva pe aproape!

| cornculapte a răspuns:

Tu credeai ca o sa fie usor? O sa vezi tu peste cat timp n-o sa mai ai pofta. Inca esti la inceput. 32 de ore sunt nimic... Daca vrei sa te lasi de fumat nu te astepta sa fie usor. Oricum, cel mai greu pas l-ai facut deja - hotararea pe care nu multi o iau de bunavoie.

| Annitu a răspuns:

Dupa 1 saptamanarolling on the floor

| TJohannaB a răspuns:

Peste 1 zi sau 2 depinde.

| NebunieLaSecunda explică:

Pai am 19 ani, inalt, slabut, sportiv, ochi albastri. stiu ca nu din astea vroiai dar am zis la misto sa mai si radem putin oh go on
pai fumez de 6-7 ani, o data am fumat 7 pachete intr-o zi... dar de obicei fumam 1 pachet de tigari /2 cateodata... sad mersi tuturor de incurajari si sfaturi love struck

| NebunieLaSecunda explică:

Ms tuturor de incurajari si sfaturi.Nimic nu imi doresc mai tare ca sa nu mai fumez sau macar de fumez da sa fumez ocazional(macar cate 5 tigari pe zi ca e fffff putin pe langa cate fumam eu)...nu viciu sad

| NebunieLaSecunda explică:

Mersi fain... dar am fumat dupa 2 zile jumate. din cauza la un baiat chatterbox deacu am sa mai incerc inca o data si sper sa fie cu succes 100 %

| andreeaemmma a răspuns:

Nu stiu la unii dureaza destul de mult la altii mai putin. Poti sa incerrci si plasturi care se lipesc piept si te ajuta mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti barbat adevarat, din momentul asta nu o sa mai ai chef de tigari, altfel raspunsul este: PESTE O MIE DE ANI! Asa ca gandeste un pic si nu lasa sa te fumeze pe tine o tigara.

| Uw33Ty a răspuns:

Pai... cand ai pofta ia o scobitoare in gura ...si "fumeaz-o" ca o tigara o sa mearga crede-ma

Răspuns utilizator avertizat
| me_2878 a răspuns:

Pai, nu stiu. Sunt fata, dar cunosc un specimen, adica mai multe, sunt din liceul meu, mereu ii vad pe langa si in spatele salii de sport. Sunt si fete innebunite dupa acest lucru. Am vazut un baiat pe care il cunosc, este in clasa a zecea, iar acum 5 zile l-am prins facand asta. Am pastrat secretul, si chiar mi-a parut bine sa vad ca nu a mai continuat si in urmatoarele 3 zile. A patra zi, insa, l-am auzit vorbind cu un alt coleg de-al lui, si zicea ca ii e dor sa faca acel lucru, pe care nu-l voi pronunta niciodata. Deci, cred ca depinde, acum si de varsta. Lasa un comm cu informatii despre tine, caci nu ai specificat in cerinta, si poate pot sa te ajut. Astept raspuns happy

| Radu_4193 a răspuns:

Nu e foarte greu... adica daca bei o bere, sau dupa o masa da.e greu atunci... dar daca ai un pic de ambitie e ok, reusesti sa te abtii!

| Radu_4193 a răspuns:

Nu e foarte greu... adica daca bei o bere, sau dupa o masa da.e greu atunci... dar daca ai un pic de ambitie e ok, reusesti sa te abtii! eu am 4-5 zile.si functioneaza vineri fac o saptamana. dupa o saptamana am inteles ca iese nicotina aproape complet din sange