| cosminutu a întrebat:

Ieri am fumat o tigara. Problema e ca tigara era dintr-un pachet mai vechi (cam de 1an). Se poate sa patesc ceva? mentionez ca nu mai fumasem de mult. La scurt timp am inceput sa frig (pe frunte) dar ciudat ca febra nu am. temperatura este de 35.4-35.6. ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabriela1313 a răspuns:

Dupa parerea mea o tigara nu prea pote sa se 'strice' decat daca a luat contact cu umezeala a facut mucegai pe care sa nu il fi observat tu. In acest caz, daca simptomele continua consulta un medic. Alta posibilitate ar fi ca sa te fi speriat si atunci sa apara aceste simptome.

| cosminutu explică (pentru Gabriela1313):

Pai bun si in acest caz ce ar trebui sa fac!
Adica cu starea asta de '"Caldura""?
M-a revenit temperatura la normal adica 36.1 grade dar tot ma simt rau in sensul ca toata fata imi este inca fierbinte si am o stare de oboseala continua.
Multumesc tuturor!

| Gabriela1313 a răspuns (pentru cosminutu):

Nu ar trebui sa te sperii. Starea de oboseala poate fi datorata si faptului ca fumezi sau poate nu ai o alimentatie tocmai echilibrata. Incearca mi bine sa renunti la tigari.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Poți să fumezi și după 20 de ani. Nu e nimic.

| karsivan a răspuns:

Se pare ca nu i-ti priesc tigarile vechi expirate asa ca uita de ele, organismul ti-a dat un semn ca nu mai doreste sa fie otravit.

| mary4048 a răspuns:

Sa nu te apuci de fumat! Este un viciu costisitor si daunator sanatatii si ti-o spun din experienta proprie! Pacat ca nu m-a tras si pe mine cineva de maneca atunci cand m-am apucat.

| PurceluAtomic a răspuns:

N-ai nici pe dracu.

| cosminutu explică:

Nu stiu daca va mai raspunde cineva dar tin sa va anunt ca am fost la medic si mi-a prescris antialergige (in caz ca e alergie) si niste amoxicilina pentru orice eventualitate.
Dna. doctor a spus ca nici ea nu stie exact ce sa spuna... cam complicat... sa nu dau in altceva. cancere si altele. Am inteles ca febra aceasta 35-36 oscilanta este temperatura cancerosilor