| AlexaAp a întrebat:

am o problema. ziua nu mananc prfea mult. dar de cateva zile in coace, mananc seara... as putea face ceva seara? adica poate niste exercitii? ca sa nu se puna.sau macar sa diminueze ceva, orice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Spitz10 a răspuns:

Chestia cu mancatul seara nu te face sa te ingrasi...e dovedit stintific ca nu te face sa te ingrasi.E tot una ori cand ai manca...Dar daca vrei sa te tonifiezi incearca sa alergi o ora pe zi.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Seara mănâncă fructe, exclus mese copioase.
Faci câte o oră de exerciții fizice/sport, zilnic pentru arderea caloriilor.
Pa, pa.