| Cookie_2399 a întrebat:

am si eu o intrebare
Acum vreo 2 luni cainele meu m`a muscat si nu a mai fost vaccinat de cand era mic dar nu m`a muscat ft tare doar m`a incoltzit putin sad...asa ca nu mi-am facut tetanusstraight facecredeti ca poate sa imi afecteze sanatatea piciorului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| traficanta a răspuns:

Ma ce.s raspunsurile astea de c***t pe voi!? fata a intrebat serios

trebuia sa te duci sa.ti faci ala ca nu costa mult.intreab.o pe mama ta sa vezi ce zice si apoi poti sa te duci la medicul de fam, ca nu platesti nimic si iti da el acolo. chiar daca e cainele tau nu poti sa stii ce boli are si mai bine te.ai asigura ca nu te costa nimic si mai ales ca ai timp ca esti in vacantawinking

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Daca cainele tau e vaccinat in fiecare an, nu are nimic ( de aceea se vaccineaza cainele, ca sa nu iei boli de la el), daca nu e vaccinat ar trebui sa iti fac tetanusul pentru ca cainele nevaccinat are o groaza de microbi, bacterii in saliva ( si sunt multe boli, cum ar fi rabia- turbarea, care odata luata si nu isi faci vaccinul in 48 de ore, nu mai ai cum sa supravietuiesti - bine daca cainele are rabie)

| jojo_2491 a răspuns:

Vezi sa nu moara cainele

| Laura a răspuns:

Nici eu nu am mai făcut vaccinuri de când eram mică și mi-am mușcat limba, oi face tetanos? rolling eyes

| Laura a răspuns:

@traficanta Așa întrebare, așa răspunsuri. Bine că s-a trezit după două luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bla bla bla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate si imi pare foarte rau sa iti dau o astfel de veste dar, am impresia ca pana luna viitoare s-ar putea sa... O.O latri!