| teodora200004 a întrebat:

Am un nod in gat, care nu ma lasa sa respir, tusesc si sunt foarte racita! Nodul din gat cred ca mi se trage de la spasmofilie thinking Acum 2 saptamani am stat 10 zile in spital din cauza spasmofiliei, am facut tratament de atunci in fiecare zi cu calciu D3, Claciu gluconic si Magne B6. De ce nu imi trece odata spasmofilia asta? Adica ma deranjeaza nodul acesta din gat, respir greu, trebuie sa iua o gura mare de aer ca sa simt eu ca am suficient aer sad Eu am crezut ca am astm laughing Dar au zis mai multi doctori ca nu am happy Ce credeti ca poate fi? Oare e de la spasmofilie [lipsa de calciu]? Si cum sa scap si de tusea asta insuportabila? Am luat EURESPAL de 80 mg, am luat BROMEXIN... Am facut si aerosol cu Dexametazona si ACC sad Si tot nu mi-a trecut. Am avut bronsita, imi trecuse la un moment dat, dar acum cred ca iar am bronsita. Am fost la medic, ma mai duc o data maine, dar pana maine eu zic sa iau niste Eurespal la 8 ore big grin happy FUNDA pentru cel mai bun si concret raspuns tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca cu diverse remedii NATURISTE.

Pentru tuse se poate folosi ceai de soc îndulcit cu miere de albine, sau ceai de ceapă + jumătăţi de nucă.
Vezi şi alte remedii pentru tuse la linkul :
http://sanatate.bzi.ro/remediu-cu-usturoi-si-miere-pentru-tuse-seaca-6822
http://www.tonica.ro/......-tuse.html

Toate cele bune şi multă sănătate.

| GABRIELABODALE a răspuns:

Eu zic ca ti s-a intors boala

p.s.multa sanatate(Funda)