| moldoveancacrazy a întrebat:

As vrea sa imi cumpar cateva perechi de cercei din hm. Acele perechi de cercei sunt din otel 100% vreau sa stiu daca imi pot crea vreo alergie (mentionez ca am gauri in urechi de 5 luni). Multumesc, o seara buna va doresc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde. Mie de exemplu cam orice cercei care nu-s argint sau aur imi scot un fel de cosuri langa gaurile din urechi. Ia o pereche si vezi cum iti reactioneaza organismul si daca e ok iti mai cumperi dupa.

| francut a răspuns:

Depinde in mare parte de organismul tau. Ia-ti prima data o singura pereche si vezi ce reactie ai la purtarea lor.