| Georgiaanat a întrebat:

As vrea sa slabesc. adica am putina burtica si sunt plinuta si la picioare. faza e ca nu vreau sport, pentru ca nu am timp de asa ceva. so. sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Ottakringer a răspuns:

Incearca sa faci sport. Chiar daca nu ai timp dar sa zicem ca il faci din greseala laughing
De exemplu, vrei sa mergi undeva. tu de obicei mergi cu masina cred. pai de ce nu ai merge pe jos? Cred ca ai prins ideea. Bafta.

| eviltwinnn a răspuns:

Nu ai cum sa arzi grasimea daca nu te misti, stiu ca infometarea e mai usoara dar daca faci asta nu o sa scapi de grasime, o sa iti pierzi din masa musculara, vei fi si mai pufoasa, si nu cred ca asta vrei.
Eu fac zilnic cardio pentru definire, e chiar placut crede-ma, poti sa faci si acasa, macar 10-15 minute zilnic. Poti sa iti alegi de aici ceva potrivit pentru tine http://m.youtube.com/user/FitnessBlender
Daca nu iti place in casa ia-ti castile si du-te sa alergi, dimineata e cel mai potrivit. Succes!

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Nu prea poti da jos de ici de colo decat cu miscare, cu sport!
Bafta!

| Xulescu006 a răspuns:

Inainte de fiecare masa bea 500ml de apa.O sa te simti putin balonata pe urma dar o sa-ti treaca. eu in 3 zile de la 52 de kl am ajuns la 51. Dar tot m-am ingrasat pentru ca am mancat tot felul de dulciuri si am ajuns la 53

| sonyc3l a răspuns:

Nu inteleg persoanele care vor sa slabeasca fara sa faca miscare...ma rog, incerca sa bei ceai verde si multa apa

| Georgianna17 a răspuns:

Fara putin sport nu se poate scumpa trebuie cateva minute;-)