| IoanaPuppy31 a întrebat:

am o intrebare serioasa.Deci eu sunt mai plinuta de felul meu dar grasa nu sunt,am putina burtica, am fund si grasime pe picioare. Daca o sa incep sa fac exercitii o sa imi creasca fundul sau se face mai mic daca slabesc? Rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Glumeț, unele ar dori să le crească fundul.
Dispunerea grăsimii pe corp decide organismul cum se face.
Cu exerciții se poate modela corpul dar cu efort mult.

| crud a răspuns:

Exercitiile tonifica musculatura si ajuta la eliminarea excesului de tesut adipos, adica grasimica. Inteleg ca tu vrei sa slabesti putintel peste tot dar nu la fundulet. Oricum, el nu va mai creste. Daca faci exercitiile adecvate, sub indrumare, vei fi foarte multumita de rezultate.