| cristinica123 a întrebat:

Buna sunt o fata simpla de 13 ani si chiar nu stiu cum sa fac sa fiu mai frumoasa deci mi-a spus unu ca sunt urata mi-a spus alti 2 ca sunt urata doar unele prietene imi spun ca sunt frumoasa sad mmda da tot nu le cred faza e ca mna am picioarele mari si grasute nu sunt plinuta doar mi-a ramas putina ff putina burtica si niste picioare pline cu grasime si am facut sport si am slabit ff putin din sport si picioarele mi-au ramas la fel (sunt scunda ff scunda 1.50)
pff chiar as vrea sa am un prieten sa acela sa imi poata spuna ca sunt frumoasa CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| Phillip a răspuns:

Bunăă.

Auzi, dar tu chiar trebuie să iei în seamnă ce zic toţi muiştii? Mai dăi în. păia care au zis ceva de tine. prietenii te acceptă EXACT aşa cum eşti, nu trebuie să te schimbi pentru nişte muişti;).
Păi, dacă chiar vrei să slăbeşti, uite aici : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474&feature=plcp

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : just.me_phillip

18 răspunsuri:
| yourfriend111 a răspuns:

Ești Superbă!

| CrazySoursD a răspuns:

Nu crede toti prostii, te rog.Stiu ca e greu, sunt doar rautaciosi.Nimic mai mult.Esti minunata, n-ai nevoie de nimeni sa-ti spuna asta.Incearca sa ai incredere in tine.Fa-ti o lista cu ce crezi tu ca e frumos la tine, exterior si interior si citeste-o de fiecare data cand iti pierzi increderea.Esti micuta, vei creste si vei prinde forme.O sa le para rau ca s-au comportat asa cu tine.Tu nu pune la suflet ce zic altii si ascultati prietenii.Ei te cunosc cel mai bine.

| Aeerdnaaa a răspuns:

Doamne iarta-ma rolling on the floor))) ai doar 13 ani! vrei deja sa fii model?! stai linistita, in timp o sa fii perfecta si nu trebuie neaparat prieten la varsta astawinking se poate si mai incolo stai chill ca nu esti nici prima nici ultima care face asta.

| iuandfto a răspuns:

Uite cam prin aceasta situatie am trecut si eu. In a 6-a nu prea aveam nici un prieten (eram timida), ma imbracam monoton (cam cum zicea mama), o frizura clasica (un bob asimetric). Unii baieti ma considerau urata.
Din cauza asta am vrut sa ma schimb. In vacanta dintre a 6-a si a 7-a mi-am cumparat haine noi, mi-am facut o noua coafura. Am inceput sa fiu mai deschisa, mai nebuna, mai amuzanta.
In decursul clasei a 7-a m-am schimbat mult. Am inceput sa ma dau cu rimel. Sa vorbesc mult, sa glumesc, sa fac farse iar acum toata lumea din clasa ma place.
Din fata care in topurile baietilor eram pe 8-9(din 11) acum sunt cam pe 3.
Incearca si tu asta. Poate va merge si la tine.
Succes!

| bObby123 a răspuns:

Cum zice si phillip nu trebuie sa asculti ce zic toti prostii... dar totusi daca nu te simti bine in pielea ta. nu iti place corpul tau... poti sa mergi la sala de fitness si cu o dieta nu foarte grea poti sa iti faci un corp de invidiat si nu o sa ramana nici piele intinsa pentru ca o sa mai cresti si sportul nu o sa lase sa se intample asta
Ps: da-mi un mesaj cu face bookul tau si o sa iti spun eu daca esti urata sau frumoasa si o sa fiun sincer!

| Azµre a răspuns:

Numai asculta în gura altora...

| yourFanta a răspuns:

Nu trebuie sa te stresezi de ce vorbesc toti ''sucker-i''ca in totdeauna se gasesc oameni care sa vb fara rost, conteaza cum te simti tu ca esti, nu cum spun altii.

| MhPnr a răspuns:

O doamne dumnezeule, draga mea, eşti frumoasă nu contează ce spune lumea, şi frumos nu înseamnă neapărat un corp frumos, ci sufletul să îţi fie frumos! Multă răutate pluteşte în jur, nu pune la suflet tot! Nu machiajul te face frumoasă, naturaleţea te face. Pari doar piţi dacă te machiezi mai ales strident şi îţi strici tenul. mănâncă multe legume să te înalţi şi fă sport, ia bicicleta, ia o prietenă şi 3 ore du-te prin oraş. Spor :*:*

| Didiiiii a răspuns:

Eu zic sa mergi la innot si poti incerca o coafura noua si poate putin rimel (nu prea mult ca dupa aceea va arata urat), poate niste masti pentru fata, creme, parfumuri, haine mai la moda....incearca si vei vedea ca va fi mai binewinking

| Sebasteano a răspuns:

Pai incearca sa mergi cat mai mult cu bicicleta asa vei depune efort fizic numai cu picioarelehappy

| ioanalarysa a răspuns:

Incearca si tu sa iti schimbi look`ul. Machiaza`te. Foloseste masti de fata. Mai tine cura de slabire daca vrei sa slabesti. Bea mai multa apa si fa sport.

| BaiatDeTreaba87 a răspuns:

Pot fi eu prietenul tau daca vrei. Sunt dotat bine si mumos.

| Adriator a răspuns:

Are dreptate Phillip tu trebuie sa te crezi frumoasa si lasa-i dai incolo de cretini care zice ca esti urata nu pune la socoteala ce zic alti prosti tu care de fapt esti frumoasa

| Robert_Gugonatu_1993 a răspuns:

Te duci la Matache Măcelarul și îl pui să taie puțin din salamul ăla de Sibiu, crud uscat.

| aLeXsNs a răspuns (pentru Robert_Gugonatu_1993):

Du-te-n mama ta de nesmitit, aici trebuie sa ajuti nu sa te razi :@

| Titienari_Gabi_1990 a răspuns:

Hai la mine si iti arat eu

| georgianna981 a răspuns:

Nu-ti face griji....sti cum sunt baieti!