| Allexanndrra005 a întrebat:

Hei tpu..astazi am avut un mic accident. Dimineata,cand m-am trezit,a venit o fata la mine,si era in spatele meu,si eu mergeam, si nu stiu ce a zis si m-am intors, si mi am dat cu nasul in usa.Ma doare un pic..si mentionez ca s aumflat.Ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

O compresa cu apa rece, ori cu gheata pe nas ca sa iti treaca mai repede. Iti va trece si fara compresa, dar mai greu. Cu compresa este mai repede vindecarea.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am vazut om mort din mai putin. Vorbea cu cineva. Doar ca n-a fost atent si a cazut intr-o gura de canal. Eu zic sa mergi la 10 medici sa te verifice. E un caz de viata si de moarte.hee hee Nici nu stiu cum ai rezistat pana acum sa nu ne impartasesti "marele" eveniment.

| xerxes1 a răspuns:

Cine naiba te viziteaza duminica la 7:00?

| Allexanndrra005 explică (pentru xerxes1):

La ora 7 a fost aprobata intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, orice accident la nivelul nasului este un semn ca ar trebui sa nu-ti mai bagi nasul pe unde nu-ti fierbe oala sau traiesti intr-un mediu toxic.Tu te cunosti mai bine, vezi ce varianta ti se potriveste.
Sanatate!

| Hexiled a răspuns:

Cam oriunde te-ai lovi se umfla si doare, pune o copresa si va trece

| MariaJust a răspuns:

Iti trece, nu-ti mai face griji,
Alta data sa fii mai atenta, deoarece in urma lovitorilor la nivelul nasului te poti alege cu o deviatie de sept de toata frumusetea

| Isac_Ioan_1967 a răspuns:

Nu-i nimic o sa treaca in cateva zille