| GHECOSAD a întrebat:

Astazi la scoala am adormit cu capul pe banca si cu urechea in sus si colegii au facut o hartie cu varf ascutit si mi-au bagat varful adanc in ureche! Pe moment m-a durut foarte tare si nu mai aud la fel de bine cu urechea stanga (pentru ca la aia m-am lovit), dar e o diferenta de auz mica! Nu curge nimic dar cand sufla vant in ea, ma doare! Credeti ca poate fi perforat sau spart timpanul? Se rezolva in timp? Am nevoie de CONSULT URGENT de catre doctorii url? Dau funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor. Poti ramane cu surditate pe viata.

| CuriousStuff a răspuns:

Consult la ORL cat mai repede, mai bine vezi din timp daca e ceva si tratezi decat sa stai si sa te bazezi pe noroc.

| christall a răspuns:

Ai niste colegi prosti! Trebuie sa mergi la ORL, noi nu stim daca e afectat timpanul si cat. Acolo ti se vor face niste teste si iti vor da tratament.

| AlexCristi97 a răspuns:

As zice ca trece in timp, daca era afectat timpanul grav, nu mai auzeai bine deloc cu urechea stanga. Daca nu trece/amelioreaza in scurt timp, ar fi bine sa mergi macar la doctorul de familie sa se uite in ureche sa isi dea cu parerea.

| ralu1811 a răspuns:

Probabil au atins un punct mai sensibil sau un nerv. Daca simti ca ai nevoie poti cere si parerea medicului