| Hanelore14 a întrebat:

Astazi mergeam linistita pe trotuar si am dat peste o pisica, nu o observasem si era s-o calc, statea lungita cu ochii deschisi.o calcase masina si cand m-am apropiat de ea..nu a reactionat nici cum,am incercat s-o ridic dar facea foarte ciudat,parca ar fi vrut sa vomite, avea putin sange pe la bot..si fiind ca parintii mei se intorc maine m-am gandit s-o iau acasa peste noapte.i-am dat niste lapte, dar nu s-a atins de el..nu vrea nimic..am incercat sa-i dau apa, dar se uita la mine incontinuu..nu stiu ce sa-i fac.ce sa-i dau...acum doarme cred. puteti sa ma ajutati cu un sfat? ..va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu merita sa o lasi sa se chinuie, probabil ca are dureri foarte mari. Daca ai posibilitate mergi cu ea la un veterinar.

| minrest a răspuns:

Trebuie dusa la veterinar. Foarte posibil sa fie grav ranita. Se prea poate sa moara. Posibil ca veterinarul sa recomande eutanasia. Te admir foarte mult, sa stii, pentru ca ai acordat asistenta unei pisici grav ranite. Sper, la nevoie, sa am taria sa fac acelasi lucru.

| minrest a răspuns:

Ceva noutati despre pisica?