| anonim_4396 a întrebat:

Azi am fost la kangoo jumps (a doua oara in viata mea). Totul ok, ghetele ok. Cand am ajuns acasa am observat ca ma doare putin piciorul (pe partea in interior a labei piciorului *drept*), dar am zis ca poate doar am stat eu incordata, neavand echilibru perfect. Dupa cateva ore durerea s-a agravat, s-a umflat si locul a devenit tare. Daca nu o sa fie bine pana maine dimineata merg la doctor. Poate sa fie ceva grav (ghips)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Si eu am facut kango jumps vreo 2 3 (ture sa ma exprim asa) A fost totul ok, dar m-am lasat intre timp.E din cauza ca tu nu ai facut efort, picioarele tale nu au conditie fizica sa ma exprim asa (mai pe intelesu la toti)Nu esti obisnuita cu efortu, te-ai fortat.Mie prima data cand m-am dus mi-a spus sa nu ma obosesc ca nu am conditie fizica.Ca fac febra, pana i-am spus ca nu e nici o problema la mine cu efortu (eu mergand pe atunci zilnic 6 km dus 6km intors ) Eu am rezistat. Chestia e ca te-ai fortat, ia-o mai usor happye normala durerea, poate fi vreo inflamatie.Cumparati crema Bengay ( nu te gandi la prostii) Este o crema anti inflamatorie, eu cand faceam sala la inceput asta am folosit-o pentru a imi relaxa muschii si a scapa de inflamatii. Poate merge si la tine, succes, dai un search pe google despre bengay

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Ok, dar eu nici febra musculara nu am facut. Nu ma gandesc la prostii *avea bunica-mea crema din aia* (daca tu te gandesti ca eu ma gandesc, asta inseamna ca tu te gandesti la prostii, nu eu). Merci. :3

5 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Dacă poți mişca laba piciorului, nu ai nevoie de ghips. Sugestia mea e să înlocuieşti kangoo jumps cu un alt sport ca să nu ai probleme mai încolo. După un an, pe mine încă mă mai dor genunchii şi spatele

| anonim_4396 explică (pentru AnnaaaMaria):

Da, pot sa o misc. Nu am probleme cu spatele sau cu genunchii. Merci. :*

| FineBroAndy a răspuns:

Nu este nevoie de ghips, eu cred că vei avea parte, cel mult, de o bășică big grin deci nu ai de ce să te îngrijorezi, probabil piciorul nu era obișnuit cu astfel de încălțăminte.

| Lupu_Gabriela_1984 a răspuns:

Buna. Problema ta e din cauza efortului fizic. Te rog sa incerci sa iei un antiiflamator(crema); masezi locul umflat sau Iei o pastila.