| maryan1997 a întrebat:

Hei TPU...
cam cate kilograme trebuie sa aiba un baiat de 16 ani la 1, 80 inaltime?
dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SparkleO a răspuns:

Intre 60 si 75. daca ai 76 77 sau 78, nu te ingrijora, nu e nimic.

4 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Normal un baiat de 16 ani ar trebui sa aiba maxim 59-60 happy

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Aici depinde si de greutatea oaselor pentru ca si asta e o chestie nu-i nimica de speriat daca ai mai mult cu trecerea timpului slabesti happy sau mai pui daca esti slab ///... abia ai 16 ani happy e bine happy

| NuTeCred a răspuns:

65-75

| magdalena94 a răspuns:

Am o colega care a intrat la medicina anul acesta si ea mi-a spus ca greutatea ar trebui sa fie direct proportionala cu centimetrii care raman peste metru. Asa ca poti sa atingi 75-80 de kilograme. happy funda?