| Anna_5321 a întrebat:

happy Cam de cand am inceput scoala, in timpul scolii(fac ore de dimineata) ma doare destul de tare burta sad. Inainte de a incepe scoala nu mancam nimic de dimineata, ma trezeam cam pe la 11 si mancam de pranz pe la 12.Acum, daca mananc de dimineata sau iau o gustare la scoala incep sa am dureri de burta, care imi trec dupa ce ma intorc de la scoala ( adica pe la 2) si mananc de pranz(apoi nu mai am dureri deloc, parca nici nu au fost).
Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

S-ar putea sa-ti vina menstruatia.

| R9kitty a răspuns:

Pai poate ca te afecteaza si schimbarea asta radicala cu mancatul de dimineata, dar cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie. Probabil iti va recomanda ceva pastile, nimic complicat. Sa te faci bine:* byewave

| Naomitza a răspuns:

Uite poate ...in scoala este ceva virus care poate tie iti afecteaza stmacul si poate de aceea te doare burta asa tare.
Trebuie oricum sa mergi la un specialist sa te onsulte caci poate ai ceva probleme la intestin.nu as vrea sa te speriu dar crede-ma ar fi bine sa mergi la un specialistbig grin

| Kaede a răspuns:

Nu ai spus unde te doare burta? stomacul, sau mai jos? si cum te doare:ai crampe, arsuri, te doare continuu? s-ar putea sa fie si stresul legat de mersul la scoala.

| Andr3yCzz a răspuns:

Spunele parintilor... cel mai bun sfat pe care til pot da!