| TurcoaicaTa a întrebat:

Ma doare foarte tare burta si imi vine sa vomit nu am mancat nimic mi s-a mai intamplat si ieri dimineata dupa ce mancam mereu vomitam si mi-e si greata sa mananc , peste o ora incep scoala si trebuie sa ma duc si vreau sa imi treaca mai repede crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

Ia metoclopramid. Te scapa de senzatia de greata. Dar cel mai bine e sa vomiti daca iti vine, sau daca senzatia nu e chiar asa puternica, mananca niste iaurt sau smantana slaba(doar astea cred ca le va accepta corpul tau acum).

| TurcoaicaTa explică:

Ops, am gresit categoria