| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Care dieta vi se pare cea mai eficienta? Am auzit de multe, Duncan, rina, japoneza, indiana, Mayo, Daneza, cu lămâie etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

M-am saturat cat am scris, dar a lui Dragos Vultur clar! laughing Si tot ce vezi la el pe pagina la rezultate sunt 100% reale, confirm din experienta

| RAY a răspuns:

Nici una, 96% din cei care slabesc se ingrasa inapoi ba mai mult se si ingrasa, restul de 4% fac astfel ori se cantaresc zilnic si iti scrie tot ce consuma si apoi vede daca slabesc sau nu, si cat si cel mai important iti schimba alimentatia, totul porneste din cap, daca ai dependenta de dulciuri e si din cauza depresiei, stresului, nervilor, lipsei autocontrolului, treuie schimbat comportamentul tau, sa intelegi de ce e negativ zaharul si ce e mancarea sanatoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dietele care le-ai enumerat tu sunt o mare prostie, de obicei au un regim mic de alimente care nu functioneaza pe termen lung, trebuie sa_ti devina stil de viata sa mergi cu ea petru totdeauna, care sa includa o varietate extrem de mare de alimente.
Ca varietate ar fi mediteraneana si sau chiar vegana, dar mai sunt altii care merg si pe ketogenica/Paleolitica.
Astea sunt eficiente din puctul meu de vedere.

| Bibio22maria2005 a răspuns:

Hei. Nu trebuie să urmezi o dieta pentru că este o prostie consuma alimente cât mai sănătoase și în cantități mici normal fără zahar, sucuri acidulate, chipuri etc. Și trebuie să faci minim 10 minute de exerciți fizice îți poți instala o aplicație pentru exerciți eu am făcut asta și am slăbit într-o luna 3 kilograme fără regim. Mult succes!