| LoveMusic14 a întrebat:

Chiar am o problema, vreau sa cresc in inaltime! Am 14 ani sunt fata si am 1, 65 dar imi doresc enorm de mult sa mai cresc sa ajung la 1, 72 ca sa pot sa imi ating un vis. as face orice dar chiar nu mai stiu ce, am incercat tot ce era posibil de incercat! Chiar sper ca unul dintre voi sa imi dea un sfat! Merci enorm!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum a zis si Hyung, intinde-te pe o bara zilnic timp de vreo 5 minute de vreo 2-3 ori pe zi (gen dimineata, la pranz si seara, sa treaca putin timp). Ai mai putea incerca sa practici inot sau basket si sa incepi sa iei niste vitamine pentru crestere, intreaba in farmacii. happy

| Fatamuntilor a răspuns:

La doar 14 anisori ai timp sa cresti pana pe la vreo 18.
Fa sport (inot) incearca sa ai un stil de viata sanatos
Fiind in crestere,tine si de hormoni, tinzi sa te ingrasi, asa ca ai grija!
Oricum copiii din ziua de azi, cresc mai inalti, decat cei din generatiile trecute!

| Sn4k3 a răspuns:

Inot>Basket. Practica sporturi care te ajuta sa cresti in inaltime, altceva nu stiu ce ai putea face.

| Expressions a răspuns:

E ceva genetic, daca e sa cresti cresti si fara sa stai intinsa pe bara, dar poti sa incerci laughing

| Hyung17 a răspuns:

Eu am auzit de la un amic ca el se tinea de o bara fara sa ii atinga picioarele solul si statea cat putea, s-a facut mai inalt. Nu stiu daca functioneaza si la fete! Sau stai mult in ploaie laughing.