| Tomescu_Emanuel_1980 a întrebat:

Hei TPU cum sa cresc mai repede? Am 13 ani 1.46 si 36kg.Cum sa cresc si eu mai repdede? Basket am facut dar degeaba.Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare! Te afli in perioada de crestere, ai timp!
Daca parintii tai sunt inalti, ai sanse sa cresti si tu.
Continua cu sportul, poate si inot, oricare ar fi e bine pentru sanatate.
Totusi, daca esti ingrijorat poti merge la medicul de familie care iti va da trimitere la specialist.Eu zic sa nu-ti faci probleme! Daca esti sanatos, e bine! Asta e cel mai important!

3 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Daca parintii tai nu sunt inalti nu cresti cu mult mai inalt decat ei. asta in cazul in care faci sport ocazional. ca sa cresti trebuie sa te zbati, sa faci sport de performanta, intr-o echipa si cu antrenamente regulate, ai nevoie de antrenor si echipa.
baschet, handbal, volei, inot sunt cele mai recomandate.
cauta antrenori si vorbeste cu ei.
succes

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Inotul stiu ca te dezvolta in inaltime. Dar daca parinti tai sunt scunzi nu vei putea creste nici tu mi mult decat ei.

| xDarkVorexia a răspuns:

Incearca sa dormi cu, capul in jos noaptea. De preferat pe sarma in care agata mama ta rufele. Stai cu, capul in jos si te va atrage gravitatia. La mine a mers, am 1.85. big grin Funda?