| d0areu a întrebat:

Cum să imi cresc nivelul de testosteron? Am 15 ani si nu prea stiu multe despre acest hormon. Stiu insa ca este foarte eficient, adica cu ajutorul lui imi creste barba mai repede, mi se ingroasa vocea, pun mai repede muschi pe mine, etc. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai sanatos este sa nu faci nimic. Pentru ca, pe de alta parte, nivelul crescut de testosteron creste riscul de cancer de prostata, de accident vascular si infarct miocardic. Prin urmare, e bine sa lasi organismul in echilibrul auto-creat, fiindca asa beneficiile sunt maxime si riscurile mici

| RAY a răspuns:

Daca faci sport culturism, manci multa carne

| Coblex a răspuns (pentru RAY):

Eu fac sala de vreo 10 luni, mananc carne zilnic..si mai am si 18 ani..si tot nu am barba? ce sa fac?

| RAY a răspuns (pentru Coblex):

Wow cum de ai gasit intrebarea dupa 3 ani,o alimentatie mai bogata in grasimi sanatoase gen slanina,sunca, nuci,avocado,nuca de cocos nu vb de fast food, prajeli, pizza, de ce e natural dat de natura in forma ei naturala, fara carne de pui =estrogen iti cresc sanii

| Coblex a răspuns (pentru RAY):

Sa nu mananc carne de pui? pai asta e principala sursa de proteine pentru mine cand fac sala.

| RAY a răspuns (pentru Coblex):

Si mult estrogen, carnea de porc ce are?