| NoAIM a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa imi creasca nivelul de testosteron mai repede, mai exact sa mi se ingroasa vocea. Prietenilor mei li s-a ingrosat vocea deja. Inafara de a fuma, a injecta testosteron, cum pot face sa imi ingros vocea? Si nu o zi doua, sau sa ma fortez, pentru ca asa pot sa imi ingros vocea.
Stiu, toate la timpul lor, dar cum as putea grabi acest proces? Exista exercitii/diete/sfaturi care sa ma ajute sa maresc nivelul testosteronului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StoicaVladutz32 a răspuns:

Nu e bine sa grabesti lucrurile, si din cate stiu eu nici nu poti face asta, adica sa iti schimbi vocea asa intr-o saptamana, doua, ca iei pastile sau mai stiu eu ce. Dar pentru testosteron, ia Sterolwinking E bun, dar are si defectele lui, de exemplu te vei enerva foarte repede, vei fi nelinistit. Sa sti ca te vei dezvolta foarte repede, si e bine pentru ca peste ceva timp, vei arata bine pentru varsta ta. Deci cred ca Sterol te poate ajuta in problema cu testosternul.

| NoAIM explică (pentru StoicaVladutz32):

Mersi pentru sfat, dar eu am spus daca ar exista ceva natural, pentru ca asa pot si eu sa iau o gramada de pastile.