| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU big grin astazi an mâncat un ochi de ou : 80 calorii, o salata de fructe (un kiwi si o piersica) 60 calorii si o cana de lapte cu un corn mic :200 calorii.
Am mâncat cam 400 calorii azi si am ars 200 calorii prin sport. E ok? Ieri am avut glicemia 66 iar azi parca e mai bine cu vreo 80.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Eu cred ca am mancat 600-700 azi. Nu ma simt rau...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

OBSEDAAT, baaai, ce obsedat.Isi numara fiecare aliment...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuze dar eu traiesc sanatos, nu cu dulciuri, prajeli si cu ceea ce mananci tu. Atunci când o sa fi perfect o sa poti judeca oamenii. Seara buna

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

...Sanataos? Aia?
Buna glumaaaa///
Sanatos nu inseamna sa mananci doar fructe si nu stiu cate calorii.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru anonim_4396):

Cartofior, asta nu-i sanatate, e infometare. Da, daca doresti poti sa-ti manipulezi caloriile, sa stii ce si cat consumi, dar tu faci infometare. Ai mai mult de 30 kg?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Nimeni nu e perfect
2. Nu toata lumea zace in pat, altii sunt cu matematica (cere multe calorii), programarea (zaci pe jos cu 400 calorii) sau sunt altii care mananca mult (1000kcal pe masa) dar care au metabolism bun (arde atat asteptand o ora doar). Eu eram gras si am inceput metoda uluitoare: manc ceva in mod constant, biscuiti etc. si mesele neaparat sa aiba calorii cat sa pot arde prin digestie restul. Trag de fiare, daca as manca un ou si 3 lulele nu m-as putea ridica din pat.

| mimi a răspuns:

Nu e ok. Este putin, chiar foarte putin. Norma de calorii consumate de un om e de 2000, dar variaza, insa daca vrei sa slabesti poate ajunge pana la 1200-1500. 400 de calorii nu este de ajuns. Corpul tau arde calorii si cand bei apa rece, caci o incalzeste sau cand iti speli vasele. Arzi mereu calorii si trebuie sa iti umpli rezervele.