| anonim_4396 a întrebat:

de cand eram foarte mica aveam mari probleme cu nervii.
cum ma enervam faceam ca un animal si deveneam foarte agresiva ( odata mi-am lovit in cap verisorul cu un bibelou laughing ). apoi plangeam si faceam crize respiratorii si ori faceam atacuri de panica ori vomam continuu dupa aceea.
dupa care cam trei zile nu puteam sa ma dau jos din pat.
cu timpul nu am mai facut genul asta de atacuri de nervi prea des. dar si cand faceam -era la fel de rau.
nu sunt o fire energica deloc. nu prea stiu ce am. parintii nu au facut nimic cu asta niciodata.
nici nu stiu daca ce am eu e o boala pentru ca nu am mai auzit s-au gasit pe internet nimic despre persoane cu aceleasi simptome.
nu pot sa beau cafea sau orice energizant pentru ca imi face foarte rau si din cauza asta am uneori ore intregi in care inima imi bate extrem de repede si abia pot sa respir ca imi dau lacrimile.
ultima oara mi s-a intamplat asta acum cateva luni.
intrebarea este daca exista un nume pentru ce am eu si daca sunt pastile sau ceva ca sa scap de asta.
funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Mergi la un medic sa te vada, toate crizele tale pot fi pe baza emotionala, daca esti o persoana cu o toleranta mica la frustrare poti suferi aceste crize de nervii care in timp pot dezvolta in organism un lant de reactii care produc tulburari fizice si psihice. Mergi la medicul de familie, spune ce simti, cum te simti si mai ales ce reactii ai cand bei cafea si medicul o sa iti dea un verdict sau o sa te trimita la un alt medic de specialitate!

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La doctor de familie-psiholog, etc.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Raspunsul la intrebarile tale din pacate ti le poate da doar un psiholog.

Te-as sfatui sa vezi mai multi psihologi, si sa nu iei de-a gata tot ce spune unul.

Cred ca sunt diverse metode pentru a se afla ce se intampla si poate pastilele nu sunt cea mai buna solutie deoarece ele te cam tampesc. Si atat.

Incearca la chestii psihologi mai rasariti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa stii ca atunci cand iei pastile din astea, nu sunt aceleasi efecte secundare ca la aspirina. nu stiam daca odata cu ele mi-am pierdut suta la suta apetitul sexual sau m-am nascut asa. a fost oribil adormeam instantaneu si mai nedrept decat atat, luam in greutate fara sa mananc iar psihic eram foarte coleric si am stiut ca eu nu sunt asa...sunt un inger anxios si sexy

| matrix100 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un dotor ori psiholog ori psihiatru si te va ajuta

| hhhapciuuu a răspuns:

Aha... chiar foarte amuzant. puteai sa nu citestiwinking

| hhhapciuuu a răspuns:

Mersi de incurajare laughing