| Irinadarian a întrebat:

Hei TPU, de cateva zile simt o senzatie grea la pulpa piciorului, de picioare grele. Am doar 16 ani. Recent fac sport cardio, ma gandeam ca este din cauza exercitilor de genul "fly jacks". Însa incerc sa beau cat mai multa apa. Timp de o saptamana si ceva am baut 2 litri, 2 litri si ceva de apa. Este vorba despre o retentie mare de apa in organism sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai mai scris că ai pielea îngroșată pe picioare. Asta plus senzația grea pot să fie datorită unor probeme de circulație, pe care le poate identifica mai exact un medic.

| emignon a răspuns:

Bună seara. Ai putea încerca Apuretin soluţie? Lucrurile par să o ia puţin razna de la stress. Dar îşi revin ele mai târziu.