| Mario1994 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine. Uneori mananc putin, alteori mananc mult cand am timp.
Din cauza muncii. Dar cand mananc ori putin ori mult, tot simt senzație de foame după aia.Apa beau, aproape 2 litri.
Am 28 ani, greutatea mea e normala. Am 77 kg. Înălțimea mea e 1, 75, sunt diagnosticat cu urticarie si beau Claritine, o pastila la doua zile.

5 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mănâncă la timp și ignora senzația de foame. De la o vreme n-o sa o mai bagi in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand un test de glicemie. Unul dimineața, înainte de a manca, unul după masă și unul seara, înainte de culcare.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Și ce are una alta? Glicemia îmi e bună.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Senzația de foame după masă și setea sunt simptomele diabetului. Tu zici că bei 2L de apa pe zi. M-am gândit că îți este sete incontinuu.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Nu îmi e sete. Ci sa beau sa fiu hidratat.