| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Hei TPU.De ieri ma doare rau piciorul drept.Inainte ma durea de la genunchi in jos dar acum ma doare si mai sus straight face. NU stiu din ce cauza e, dar ma doare taresad.
Vi s-a intamplat? Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felix2009 a răspuns:

Nu te speria ca poate iti trece, dar cel mai bine ar fi sa te vada medicul de familie care te poate trimite la un medic specialist.
Sper sa iti treaca. Pa

1 răspuns:
| Carmen_4042 a răspuns:

Daca te doare pe interior (cum sa-ti explic... acolo unde se unesc genunchii cand apropii picioarele) poate fi o ciupitura de menisc care de obicei trece singura.
Daca te doare la spate exista posibilitatea sa fie afectate ligamentele si nu e bine deloc.
In general nu te joci cu durerea de genunchi fiindca acolo sunt multe chestii sensibile pe care daca nu le tratezi la timp se agraveaza si ajungi la operatie. Mergi te rog la ortoped sa-ti faca o radiografie, numai asa vei sti sigur ca nu e nimic grav.
Daca nu ai cazut, nu te-ai lovit, nu ai calcat stramb poate fi doar o inflamatie, iti da o crema si trece in cateva zile dar trebuie sa te convingi ca nu e ceva care sa evolueze spre lucruri mai grave.