| Ionut524 a întrebat:

De sâmbătă dimineața sunt foarte racit, am o stare de amețeală și de dezechilibru total, mă doare puțin capul si tusesc.Am luat nurofen si paracetamol. O fi gripa? Sa iau antibiotic? Ce să fac oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Da,este de la vreme. Sa mergi la medic, daca nu poti sta fara medicamente, asta ar trebui sa faci. Nu lua antiinflamatoare, nu sunt eficiente asa cum se spune. Niste ciorbe calde sau un consum bogat de fructe iti va ameliora simptomele foarte mult.

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

NU lua antibiotice de capu tau!
La medic urgent!

| zăGhost a răspuns:

Poate fi viroza sau o raceala grea. La gripa ai de obicei febra mare. Du-te la medic.

| mezeicristina33 a răspuns:

Ai lipsa de calciu daca ai ameteli consuma vitamine,fructe,sport,legume,orice ce are calciu, magneziu, fier! fa ti un ceai fierbinte, invalestete bine bine pana transpiri, stai cu picioarele in apa fiebinte cu sare!

| Sk21 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie. Nu lua antibiotice de capul tau. Poate fi ceva grav. Ai grija de tine! Insanatosire grabnica!