| AndrewAndy a întrebat:

De ce nu e bine sa iei si paracetamol si nurofen? Adica aseara am luat un paracetamol ca sunt putin racit si m-am bagat in pat... dupa 10 minute mama vine si imi da un nurofen. Stiam ca nu e bine dar nu mi-am dat seama. Azi dimineata cand i-am spus s-a speriat foarte tare. Am dormit foarte bine...nu ma doare capul. Care e faza?laughing

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 2 pastile nu cred ca patesti nimic, insa paracetamolul si nurofenul au aceleasi substante active, care in cantitati mari sunt toxice pentru organism, pentru ficat in special.

| GottaBeYou a răspuns:

Pentru ca, contin acelasi substante " si dupa cum stii nu e bine sa iei multe pastile doar dintr-un anume fel si in canttati mari.