| TakeMeHome a întrebat:

Deci, de vreo 3-4 zile tușesc întruna. Prima dată m-apucase seara, și dimineața nu aveam voce, după mi-am revenit(nu chiar de tot, eram încă răgușită și tușeam, dar puteam să vorbesc). Biiine, biiiine, recunosc, nu m-am îngrijit nici eu așa de bine, adică doar luam Salviasept și din astea gen Strepsils, fără medicamente sau știu eu ce...
Febră n-am, nu am nimic altceva, doar tușesc. Și nu, nu fumez, sunt copil laughing. Daaar. părinții mei fumează, sper că asta nu are nimic thinking Și acum, de câteva minute a început să mă doară spatele sus, mai jos de ceafă. Și îmi vine să tușesc întruna, și când tușesc mă "înțeapă" locul acela de pe spate. Și puțin când respir. Adevărul e că am mâncat înghețată și am băut lichide chiar reci în timpul ăsta. Dar. n-ar trebui să mă doară gâtul, nu spatele? Știu că plămânii nu dor, dar. de ce mă doare când respir/tușesc? Mulțumesc mult, rămân datoare! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Pana ajungi la doctor,(pentru ca trebuie sa faci si un consult medical), ia aspirine Bayer efervescente, si bea lapte fierbinte cu miere de albine, si daca suporti, adauga in lapte si un ou crud batut.